HABER&ETKİNLİK

15/09/2015

SAIB, VeriPark Tarafından Hayata Geçirilen Sadakat Programı İle Yılın En İyi Bankası Ödülünü Aldı

VeriPark'ın Dynamics CRM üzerinde geliştirdiği bankacılık CRM uygulaması VeriTouch'ı kullanan Saudi Investment Bank, Loyalty Magazine tarafından düzenlenen “Sadakat Ödülleri 2015” kapsamında, “Yılın Sadakat Programı-Finansal Hizmetler” kategorisinde, iddialı  dört finalist arasından sıyrılarak “Yılın En İyi Bankası” seçildi”.

SAIB’in finalist rakipleri arasında, “Everyday Offers” programı ile Lloyds Bank, “Emotional Touch” programı ile Akbank, Aviva Advantages programı ile Aviva yer alıyordu.

Saudi Investment Bank, VeriTouch üzerinde geliştirdiği ve çeşitli indirim, ödül, hava yolu şirketlerinde mil dönüşümü gibi avantajlar sağlayan puanlama uygulamalarını içeren SAIB sadakat programını 2014 yılı başında duyurdu.

Bireysel bankacılık alanında şirket algısının güçlenmesini, müşteri memnuniyetini artırmayı ve NPS puanını yükseltmeyi hedefleyen program sayesinde, toplam müşteri kayıp oranı aylık bazda %3,1’den yıllık bazda %1,8’e düşerken, en değerli müşteriler segmentinde ise aylık bazda %2,8’den yıllık bazda %1,5’e düşmüş bulunuyor.

VeriPark iş ortağı Ketchup tarafından yönetilen sadakat programları yoluyla toplanan verilerin analiz sonuçları ışığında başarısı yüksek yeni kampanyalar tasarlama olanağı da bulan SAIB, böylece programa katılan her aktif müşterisinden elde ettiği geliri altı ay içerisinde ortalama %6 artırmış bulunuyor.

SAIB'in Dynamics CRM ve VeriTouch'ı hayata geçirerek gerçekleştirmek istediği hedefler arasında mevcut müşterileri elde tutarken yeni müşteriler kazanmak, müşteri ilişkilerini iyileştirmek, satış ve pazarlama faaliyetlerini güçlendirmek bulunuyordu. Ayrıca etkili bir şikâyet yönetim sistemini devreye sokmak, yeni müşteri kazanmasını ve satış fırsatlarını daha iyi değerlendirmesini sağlayacak etkili süreçlere sahip olmak istiyordu. Muzzam bir iyileşme elde ederek beklentilerine kavuşan SAIB, şimdi bunu aldığı ödüllerle de tescilliyor.

- Daha fazla bilgi için: http://www.veripark.com.tr/web/39-495-1-1/veripark/musteriler/case_studies/saudi_investment_bank__bireysel_bankacilik_pazarinda_dynamics_crm_teknolojisiyle_one_cikiyor#sthash.a0GZTvy8.dpuf

Send to Friend

Sending...

Posted successful

Your message could not be forwarded! Please try again later.

Euro.Message madebycat