HABER&ETKİNLİK

25/04/2015

VeriPark, enova:'yı bünyesine kattı

Bilişim teknolojileri pazarının önemli markalarından “enova:”nın 100% hissesini satın alan VeriPark CEO’su Özkan Erener satın almayla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “enova: satın alması, VeriPark’ın portal ekosisteminde çok daha etkin çalışmalar gerçekleştirmesi adına son derece önem taşımaktadır. Özellikle İnsan Kaynakları alanında kayda değer çalışmalar yürüten enova:’nın, VeriPark ürünleri ile beraber çok daha kolay ulaşılabilir çözümler sunmak konusunda rakipsiz bir noktaya gelmesini hedeflemekteyiz.”

2000 yılının başlarından bu yana kurumsal intranet portalleri, internet ve extranet portal çözümleri, kurum içi doküman yönetimi, iş süreçlerinin geliştirilmesi, kurumsal uygulama entegrasyonu ve kurumların ihtiyaçlarına yönelik özel yazılım geliştirme konularında faaliyet gösteren enova:, aynı zamanda Microsoft'un önde gelen iş ortaklarından biri konumunda.

VeriPark ile yapılan anlaşmayı değerlendiren enova: Genel Müdürü Beni Melamet, “VeriPark ile hayata geçen işbirliği enova: markasının bulunduğu pozisyonunu daha da güçlendirmesine yol açacağına olan inancımız tam. Farklı alanlarda derinlemesine uzmanlaşmış iki firmanın enerjisi ile enova:’nın yeni nesil çözümler geliştirme konusunda öncü ve lider bir konuma gelmesini planlıyoruz”, dedi.

Çoğunlukla özel sektör kuruluşlarına hizmet veren enova:, aynı zamanda Almanya, Fransa ve Azerbaycan'a da açılarak gerçekleştirdiği danışmanlık hizmetleri ve projeler ile yurtdışında da faaliyetlerini sürdürüyor.

VeriPark, büyümeye devam ediyor.

Bankacılık, perakende, sigorta, telekom ve emeklilik sektörlerine yönelik yazılım çözümleriyle Türkiye’de ve EMEA bölgesinde saygın bir yere sahip olan ve dünya finans devleri için hayata geçirdiği başarılı projelerle küresel pazarda dikkatleri üzerine çeken VeriPark, emin adımlarla büyümeye devam ediyor.
Ocak 2015’te Londra’da açtığı ofisle uluslararası pazarda Dubai, Kahire ve Riyad’dan sonraki dördüncü ofisini açan VeriPark, İzmir’de konumlandırdığı yazılım üssü ile yazılım ihracatı konusundaki iddiasını da giderek arttırıyor.

enova: hakkında:

2000 yılında müşterilerinin iş ihtiyaçlarına doğru bir platform ve aynı zamanda katma değer sağlayacak, en uygun yazılım çözümlerini önermek, geliştirmek ve sunmak hedefiyle faaliyetlerine başlayan enova:,
15 yılı aşkın tecrübesi, marka bilinirliği ve kurumsal sektörde 100'ün üzerinde gerçekleştirdiği başarılı projeler ile Microsoft'un önde gelen sistem entegratörlerinden biri haline gelmiştir. enova:'nın faaliyet gösterdiği alanların başında kurumsal intranet portalleri, internet ve extranet portal çözümleri, kurum içi doküman yönetimi, iş süreçlerinin geliştirilmesi, kurumsal uygulama entegrasyonu (SAP, AXAPTA, LOGO, ORACLE ya da benzeri ERP sistemleri ile) ve kurumların ihtiyaçlarına yönelik özel yazılım geliştirme hizmetleri yer almaktadır. enova:, ayrıca sahip olduğu bilgi tecrübesi doğrultusunda gerektiğinde müşterilere yukarıda belirtilen konularda danışmanlık hizmeti de verebilmektedir. Teknopark bünyesinde yeralan uzman yazılım kadrosu ile enova:, %100 Microsoft çözümleri odaklı çalışmalarını sürdürmektedir. Faaliyet göstermiş olduğu alanda Microsoft'un GOLD yetkinliğine sahiptir.​ SharePoint platformuna yapmış olduğu yatırımlar ve bu doğrultuda bünyesinde yetiştirmiş olduğu uzman kadrosu ile enova: Türkiye'de Microsoft’un en yetkin SharePoint iş ortaklarından biri pozisyonunda bulunmaktadır. Özel ve Kamu sektörüne hizmet veren enova:, müşterilerinin iş ihtiyaçlarını bu konuda uzman ve yetişmiş kadrosu ile müşterinin ekibinin bir parçası olarak gerektiğinde müşteri lokasyonunda analiz eder ve gerekli çözümleri sunar. Türkiye'nin en büyük firmalarına hizmet vermekte olan enova:: aynı zamanda Almanya, Fransa ve Azerbaycan'a da açılarak gerçekleştirdiği danışmanlık faaliyetleri ve projeler ile yurtdışında da faaliyetlerini sürdürmektedir.​

VeriPark hakkında:

1998 yılında İstanbul'da kurulan VeriPark, finans ve bankacılık sektörüne yönelik geliştirdiği yenilikçi çözüm ve hizmetleriyle, önce Türkiye'nin ardından bulunduğu bölgenin ve bugün dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri arasında saygın bir yer edindi. Microsoft'un tüm dünyadan sadece en yetkin 26 iş ortağının yer aldığı Microsoft Dynamics Global ISV listesinde yer almaya hak kazanan Türkiye ve MEA bölgesinin ilk ve tek yazılım şirketi olan VeriPark, Çok Kanallı Bankacılık Hizmetleri, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Sahada Kredi Satış Çözümleri ile Türkiye, Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika'da; bankalar, kredi kuruluşları, sigorta şirketleri, emeklilik fonları, telekom şirketleri, aracı kurum ve yatırım şirketlerinin, iş süreçlerini yeni nesil teknolojilerle dönüştürmelerini sağlıyor. Kuruluşundan bu yana ulusal ve uluslararası platformlarda elde ettiği saygın ödüllerle başarısını defalarca kanıtlayan VeriPark’ın, sadece 2014 yılında layık görüldüğü ödüller arasında; Orta Doğu ve Afrika’da “Yılın Microsoft Dynamics Bağımsız Yazılım Üreticisi Ödülü”, Türkiye’de “Yılın Microsoft İş Ortağı Ödülü”, Global Banking ve Finance Review portalleri tarafından "2014 Yılının En Yenilikçi Teknoloji Sağlayıcısı Ödülü", VeriPark’ın VeriTouch ürününün başarıyla uygulandığı Suudi Yatırım Bankası’na Microsoft tarafından Microsoft Dynamics Müşteri Mükemmeliyeti Ödülleri kapsamında verilen “2014 Yılı Finans Hizmetlerinde Sektör Mükemmeliyeti Ödülü” yer alıyor. Merkezi İstanbul’da yer alan VeriPark, İzmir, Londra, Dubai ve Kahire ofisleriyle, Türkiye’den küresel bir teknoloji markası yaratma çabasını bölgesel atılımlarıyla sürdürüyor.

Send to Friend

Sending...

Posted successful

Your message could not be forwarded! Please try again later.

Euro.Message madebycat