HABER&ETKİNLİK

30/03/2015

Exim Internet Bankacılığı değil Eximbank İnternet Şubesi

Eximbank Sigorta müşterisi ihracatçı firmaların yurtiçi/yurtdışı ve serbest bölgelerdeki ihracatları için Eximbank aracılığıyla gerçekleştirmeyi tercih ettikleri "Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası" işlemleri, VeriPark ekibinin yürüttüğü bir proje ile artık Eximbank İnternet Şubesi'nden gerçekleştirilebiliyor.

İhracatçı kuruluşlar, limit başvuru, sevkiyat bildirimi ve vadesi geçmiş alacak bildirimi gibi Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası'na yönelik işlemleri internet şube üzerinden gerçekleştirirken, takibini de yapabiliyorlar. Ayrıca müşterilerin Eximbank İnternet Şubesi üzerinden Kredi Kartı ile Prim ve Poliçe borçlarının da ödenmesi sağlanabiliyor.

Kısa Vadeli İhracat Kredi Sigortası ile ihracatçıların Eximbank tarafından kapsama alınan ülkelerdeki çeşitli alıcılara bir yıl içinde yapacakları tüm sevkiyatlar sigortalanabiliyor. Uygun risk dağılımının sağlanması esasına dayanan İhracat Kredi Sigortası'nda tüm sevkiyatların sigortalanması sayesinde hem düşük hem de yüksek riskli alıcı ve ülkelere gerçekleştirilen ihracat işlemleri aynı poliçe kapsamına dahil oluyor, böylece uygun bir risk dağılımı sağlanırken, buna bağlı olarak prim oranları asgari düzeylerde tespit edilebiliyor.

Send to Friend

Sending...

Posted successful

Your message could not be forwarded! Please try again later.

Euro.Message madebycat