HABER&ETKİNLİK

30/03/2015

INGBank Ödeme Merkezi Projesi Canlıya Geçti

Bankaların müşterilerine sunduğu en önemli hizmetler arasında yer alan “ödeme” işlemleri; sağlıklı işleyen, akıllı bir merkezi yönetim sistemine ve güçlü bir alt yapıya ihtiyaç duyuyor.

ING Bank bu doğrultuda, su, elektrik, telekomünikasyon, doğalgaz gibi hizmetleri sunan kurumlarla bağlantı ve entegrasyonunu sağlamak üzere, daha inovatif bir yönteme geçmek amacıyla VeriPark’ın ödeme merkezi çözümü olan PaymentHub ürününü hayata geçirdi.

Merkezi, yönetilebilir, izlenebilir, çift taraflı bağlantıyı kolaylıkla sağlayan bir ödeme altyapısı sunan PaymentHub, tek bir altyapı ve tek bir önyüzden senkron ve asenkron bağlantı kurarak, ING Bank’ın şirketler ile müşteriler arasındaki ödeme işlemlerini merkezi olarak izleyebilmesini ve kolayca yönetebilmesini sağlıyor.

PaymentHub sayesinde bankacılık sisteminden gelen sorgulama, ödeme ve talimat gibi taleplerin online mesaj dönüşümü gerçekleştirilerek ilgili kuruma iletiliyor, kurumdan alınan yanıtlar da yine aynı şekilde bankaya aktarılıyor.

PaymentHub’ın önemli bir özelliği olan mutabakat altyapısı, gün sonunda yapılan işlem özetlerini banka ve kurumdan aldığı bilgilerle karşılaştırarak, mutabakatın sağlanıp sağlanamadığını kontrol ediyor, eğer mutabakat sağlanmıyorsa işlem detaylarını da sorgulayarak mutabakatı gerçekleştirebiliyor. Ürünün asenkron desteği seyesinde, hem bankacılık sistemine anında yanıt dönülebiliyor hem de kurum tarafında kesinti olması durumunda işlemin daha sonra gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Ayrıca oturum altyapısı olan kurumlarda oturum yönetimi de PaymentHub tarafından gerçekleştiriliyor.

Microsoft Biztalk ve ESB Toolkit yeteneklerini kullanan PaymentHub, gelişmiş parametrik yapısı sayesinde, basit bir haritalama işlemi yapılarak hızlı ve kolay bir şekilde yeni kurumların ödeme merkezine eklenmesini sağlıyor. ING Bank, kurulan bu altyapı sayesinde artık online olarak entegre olmak istediği kurumları sistemlerine çok hızlı ekleyip, bankaların en büyük sorunlarından biri olan kurum entegrasyonlarını basit bir şekilde çözümleyebiliyor.

Daha fazla bilgi için: http://www.vrp.com.tr/web/52-496-1-1/veripark/haber_etkinlik/news___events__lastest_news/ingbank_odeme_merkezi_projesi_canliya_gecti#sthash.3Y9iaix6.dpuf

Send to Friend

Sending...

Posted successful

Your message could not be forwarded! Please try again later.

Euro.Message madebycat