HABER&ETKİNLİK

04/03/2015

VeriPark Microsoft Dünya Yazılım Ligi'nde Zirvede

Bankacılık, sigorta ve emeklilik sektörlerine yönelik yazılım çözümleriyle Türkiye'de ve EMEA bölgesinde saygın bir yere sahip olan ve dünya finans devleri için hayata geçirdiği başarılı projelerle küresel pazarda dikkatleri üzerine çeken VeriPark, Microsoft Dynamics CRM Global ISV Programı'na (Microsoft Küresel Bağımsız Yazılım Geliştiricileri Programı) seçildi.

VeriPark, dünyada sadece 9 çözüm ortağının girmeye hak kazandığı Microsoft Dynamics CRM Global ISV Programı'nın finans alanında çözüm geliştiren ve yazılım üreten tek Global ISV ünvanlı Microsoft iş ortağı oldu. VeriPark, bankacılık, sigortacılık ve emeklilik gibi alanlardaki deneyimiyle ortaya koyduğu birikimi Microsoft Dynamics CRM platformu aracılığıyla küresel şirketlere çözüm sağlamak için kullanacak.

Microsoft Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü, VeriPark'ın Microsoft Dynamics CRM Global ISV Programı'na katılımını şu sözlerle değerlendirdi:
"Microsoft Dynamics ürünleri kurumlara kaynaklarını en verimli şekilde kullanmalarının yolunu açıyor. Böylece müşterilerine en kaliteli ürün ve hizmetleri en düşük maliyetle sunmalarına yardımcı olurken, müşteri memnuniyetinin devamlılığını sağlıyor. VeriPark'ın Microsoft Dynamics CRM için çözüm üreten dünyadaki 9 Küresel Bağımsız Yazılım Sağlayıcı arasına katılmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. VeriPark'ın özellikle finans alanındaki birikimini ve dünyanın önde gelen şirketleri için çözüm üreten bir kurum olmasından gelen eşsiz deneyimini Microsoft'un küresel gücüyle birleştirerek, birlikte müşterilerimize en iyisini sunmak için çalışacağız. Dünya genelinde birçok şirketin gerçek potansiyeline ulaşmasını sağlayacak çözümleri birlikte tasarlayacağız."

MEA Bölgesi'ndeki tek Global ISV VeriPark
Microsoft Dynamics Global ISV Programı için tüm dünyada alanındaki en başarılı iş ortakları büyük bir titizlikle seçiliyor. ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) ve CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) odaklı ürünlerden oluşan Microsoft Dynamics platformu için proje geliştiren ve çözüm üreten Global ISV unvanına sahip toplam 26 iş ortağı bulunuyor. VeriPark'ın da aralarına dahil olduğu 9 adet Global ISV, CRM alanındaki yetkinlikleriyle öne çıkıyor.

Bugüne kadar Global ISV olmaya hak kazanan Microsoft iş ortakları Avrupa, Asya ve ABD'de yer alırken, VeriPark Microsoft Dynamics için çözüm üreten MEA bölgesindeki tek Global ISV unvanına sahip oldu.

Microsoft Dynamics CRM ile VeriPark çözümlerini tüm dünya kullanacak
Microsoft gibi bir dünya deviyle gerçekleştirdikleri küresel işbirliğinden dolayı son derece memnun olduklarını ifade eden VeriPark Genel Müdürü  Aslı Derbent Özkan, şunları söyledi:
"Microsoft Dynamics CRM, müşteri yönetimi, satış, servis ve pazarlama alanında daha akıllı ve etkili çözümler ortaya koymak isteyen şirketler için müşteri deneyimini farklılaştıran ve sürekli geliştiren bir platform sunuyor.  Özellikle mobil ve sosyal alandaki yetenekleriyle çağdaş dünyanın tüm gereksinimlerini karşılamak üzere kurgulanan bu çözüme finans alanındaki uzmanlığımızla katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Microsoft'un yazılım konusundaki uzmanlığını ve dünya genelindeki yaygın kullanıcı ağını VeriPark'ın finans odaklı tecrübesiyle bir araya getirerek, yalnızca ülkemizdeki veya MEA bölgesindeki değil, tüm dünyada kurumların verimliliğini artırma fırsatı yakalamaktan büyük heyecan duyuyoruz."

Microsoft Türkiye hakkında:
Microsoft Türkiye, 1993 yılında altı kişiyle başladığı uzun maratonda, bugün 400'e yakın çalışanıyla birlikte koşuyor. Türkiye, aynı zamanda 79 ülkenin bulunduğu Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi'nin de merkezi olarak yer alıyor. Microsoft, Türkiye'de de kurumlar ve bireylerin yeni ve önde olabilmeleri için, bilişimin tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en fazla yatırım yapılan alanlardan biri olması gerektiğine inanıyor. Kurulduğu günden bu yana yerelleştirme çalışmalarının yanı sıra eğitim, destek, çözüm ve güvenlik konularında da kapsamlı faaliyetler yürüten Microsoft Türkiye, yazılımlarıyla insanları 'her zaman, her yerden ve her cihazdan' bilgiyle buluşturuyor. Her bireye ve her ölçekteki şirketin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilen Bulut Bilişim çözümleri ile bilgi teknolojilerinin yaygınlaşmasını hedefliyor. Microsoft Türkiye, 11 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan ekosistemiyle Türkiye'nin bilişim gücü olmaya devam ediyor.

VeriPark hakkında:
1998 yılında İstanbul'da kurulan VeriPark, finans ve bankacılık sektörüne yönelik geliştirdiği yenilikçi çözüm ve hizmetleriyle, önce Türkiye'nin ardından bulunduğu bölgenin ve bugün dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri arasında saygın bir yer edindi. Microsoft'un tüm dünyadan sadece en yetkin 26 iş ortağının yer aldığı Microsoft Dynamics Global ISV listesinde yer almaya hak kazanan Türkiye ve MEA bölgesinin ilk ve tek yazılım şirketi olan VeriPark, Çok Kanallı Bankacılık Hizmetleri, Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Sahada Kredi Satış Çözümleri ile Türkiye, Avrupa, Asya, Orta Doğu ve Afrika'da; bankalar, kredi kuruluşları, sigorta şirketleri, emeklilik fonları, telekom şirketleri, aracı kurum ve yatırım şirketlerinin, iş süreçlerini yeni nesil teknolojilerle dönüştürmelerini sağlıyor. Kuruluşundan bu yana ulusal ve uluslararası platformlarda elde ettiği saygın ödüllerle başarısını defalarca kanıtlayan VeriPark'ın, sadece 2014 yılında layık görüldüğü ödüller arasında; Orta Doğu ve Afrika'da "Yılın Microsoft Dynamics Bağımsız Yazılım Üreticisi Ödülü", Türkiye'de "Yılın Microsoft İş Ortağı Ödülü", Global Banking ve Finance Review portalleri tarafından "2014 Yılının En Yenilikçi Teknoloji Sağlayıcısı Ödülü", VeriPark'ın VeriTouch ürününün başarıyla uygulandığı Suudi Yatırım Bankası'na Microsoft tarafından Microsoft Dynamics Müşteri Mükemmeliyeti Ödülleri kapsamında verilen "2014 Yılı Finans Hizmetlerinde Sektör Mükemmeliyeti Ödülü" yer alıyor. Merkezi İstanbul'da yer alan VeriPark, İzmir, Londra, Dubai ve Kahire ofisleriyle, Türkiye'den küresel bir teknoloji markası yaratma çabasını bölgesel atılımlarıyla sürdürüyor.

Send to Friend

Sending...

Posted successful

Your message could not be forwarded! Please try again later.

Euro.Message madebycat